-
SjetneBoden åpen for utlån
Bli bøssebærer på TV-aksjonen
Søndag 20. oktober går vi sammen for små helter og samler inn penger til NRK TV-aksjonen 2024!Verdens største dugnad
NRK TV-aksjonen er verdens største innsamlingsaksjon målt i antall frivillige og innsamlede midler per hode. Gjennom 50 år har TV-aksjonen samlet inn totalt mer enn 11 milliarder kroner, som har bidratt til å hjelpe flere millioner mennesker over hele verden.
For Barnekreftforeningen er det en stor ære å være mottaker av TV-aksjonen 2024. Tildelingen gjør det mulig å realisere familiehusene ved universitetssykehusene i Tromsø, Trondheim, Bergen og Oslo. NRK TV-aksjonen 2024 går til Barnekreftforeningens arbeid med å etablere familiehus for barn med alvorlig sykdom og deres familier.
Målet er at 100 000 bøssebærere skal besøke hjem i hele Norge i løpet av to timer søndag 20. oktober.
Sjetne frivilligsentral organiserer bøssebæreraksjonen i Sjetnemarka & Okstad. Vi trenger minst 31 bøssebærere og det er supert om det går flere bøssebærere pr bøsse. Aldersgrensen for å gå med bøsse er i år senket til 15 år. Selve bøssebæreraksjonen foregår søndag 20. oktober i tidsrommet kl. 16.00- til ca kl. 18.00. Oppmøtested for bøssebærere i vårt område er Sjetne frivilligsentral.
Vil du være med å gå sammen for små helter? Her kan du registrere deg som bøssebærer.
Les mer om NRK TV-aksjonen 2024 og hva innsamlede penger skl brukes til her.
Del på:
-
Terje Tysland konsert
-
Sykkelfikser`n på mandager
Trenger du veiledning til hvordan du enkelt kan fikse en sykkel som har flatt dekk? Ta med deg sykkel`n til "sykkelfikser`n", og få hjelp til enkelt vedlikehold av sykkelen din!
-
Generasjonslekene
Sett av noen formiddagstimer onsdag 14. mai, og bli med på Generasjonsleker i Tillerparken!
-
Skotthyll kasting
Hver tirsdag, i femtida, ønskes alle velkommen til skotthyllbanen på Hallsteinjordet for uhøytidelig skotthyllkasting